Planujesz sprzedaż nieruchomości, jaką jest mieszkanie czy dom i zastanawiasz się, co zrobić, by przykuć uwagę inwestorów, a także zwiększyć jej wartość? Warto skorzystać z profesjonalnych usług home staging, dzięki któremu każde lokum może prezentować się zjawiskowo atrakcyjnie i przytulnie. Jeśli Twoja oferta jest często przeglądana, ale wciąż nie może przyciągnąć wzroku nabywcy zdecydowanego na kupno, zaufaj specjalistom, jacy pomogą Ci w kompleksowy sposób zająć się nieruchomością i przygotować ją na sprzedaż.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży - jak się za to zabrać?

Wiele osób sprzedających swoje mieszkanie lub dom kieruje się przekonaniem, że wystarczającymi czynnikami, które wpływają na atrakcyjność lokum, jest niska cena, doskonała lokalizacja czy rodzaj budownictwa. Jednak to tylko część z elementów. Bardzo duże znaczenie odgrywa sam wygląd nieruchomości oraz wrażenia estetyczne, jakie wywiera na inwestorach.

Jedną z najważniejszych zasad, o których trzeba pamiętać, jest dokładne posprzątanie wnętrza i stworzenie takiego wrażenia, które da odwiedzającym poczucie, że nikt tutaj nie mieszka. O co dokładnie chodzi? O usunięcie prywatnych, rodzinnych fotografii, pamiątek, dekoracji bardzo personalnych. Po pierwsze budują one intymny klimat w pomieszczeniach, a po drugie i tak znikną, gdy się wyprowadzimy. Nie warto wprowadzać nabywców nieruchomości w błąd. Należy zwrócić uwagę takżę na:

  • czystość ścian,
  • ogólny porządek oraz ład w mieszkaniu,
  • stan instalacji, kondycję gniazdek,
  • czystość okien,
  • dodatki, które budują klimat wnętrza.

Jednak to dopiero początek procesu przygotowania wnętrza. Dlatego coraz chętniej korzysta się z usług home stagera, by jak najlepiej, kompleksowo podwyższyć wartość inwestycji.

Dlaczego warto zdecydować się na home staging?

Możesz samodzielnie przygotować mieszkanie lub dom na sprzedaż, lecz nigdy nie zrobisz tego tak profesjonalnie jak specjalista, który pracuje w tej branży i ma doświadczenie w tym, co robi. Stąd też coraz modniejszy jest home staging, jaki polega na dokonaniu metamorfozy nieruchomości tak, by prezentowała się ona jak najbardziej zjawiskowo. Zasada jest jednak bardzo prosta - udoskonalenie lokum ma się odbyć przy jak najniższym koszcie, za to z naciskiem na jak najwyższą jakość i efekt.

Odpowiednio przygotowane wnętrzne sprawi, że wartość nieruchomości wzrasta, a Ty jako sprzedawca przyspieszasz samą transakcję. To nic innego jak wyeksponowane wszystkich istniejących atutów, jakie posiada mieszkanie czy dom na sprzedaż lub oferowany na wynajem. Jednak nie jest to w żaden sposób fałszowanie czy manipulowanie. Wady nie są tuszowane, a jedynie przesunięte na dalszy plan. W związku z tym home staging jest jak najbardziej uczciwą formą wobec nabywców.

Home staging - jakie są ceny tej stosunkowo nowej usługi?

Home staging nie jest zbyt wygórowaną cenowo usługą. To wydatek, który warto ponieść, by szybko oraz sprawnie sprzedać nieruchomość i zyskać przy tym satysfakcję. Na samym początku należy umówić się z home stagerem, by dokonać konsultacji. Cena jest zróżnicowana od regionu Polski, jednak wynosi średnio 300 zł. To właśnie w tym momencie doradca-ekspert uzyskuje od Ciebie wszystkie informacje na temat oczekiwań, samej nieruchomości, a także zapropnuje rozwiązania, które pozwolą wyeksponować atuty. Dlatego tak ważne jest, by skorzystać z pomocy fachowca, jaki doskonale się na tym zna i potrafi znaleźć zarówno wady, jak i zalety nieruchomości.